loading...

چاپ ديجيتال كارت ويزيت سام

مركز تخصصي چاپ كارت ويزيت

بازدید : 3411
شنبه 27 ارديبهشت 1399 زمان : 13:19

استیکر چیست؟

استیکر لایه ظرافت از مال پی او سی که پشت آن چسب‎دار بوده و جایگزین ارزان قیمتی برای کاغذهای دیواری به شمار می‎رود . استیکر یکی‌از متریال‎های دوچندان کاربردی در موضوع چاپ و تبلیغات فضای فرنگی و فضای داخلی محسوب میشود که میتوانند طرح‎هایی قشنگ بر روی دیوار و یا این که مکان‎هایی زیرا اتوبوس , خودروهای سواری , نمایشگاه‎ها و … تولید نمایند .

ویژگی‎های استیکرها

استیکرها قابل شستشو می باشند .

دکوراسیونی قشنگ با صرف هزینه کم

قابلیت نصب بر روی اشکال سطح های با محصول رنگ روغن , پلاستیک , گچ , مولتی کالر , شیشه , آینه , چوب ( MDF ) , درب اتاق , کمددیواری , سردخانه و … .

stickerprinting

استیکر چیست؟

استیکر لایه ظرافت از مال پی او سی که پشت آن چسب‎دار بوده و جایگزین ارزان قیمتی برای کاغذهای دیواری به شمار می‎رود . استیکر یکی‌از متریال‎های دوچندان کاربردی در موضوع چاپ و تبلیغات فضای فرنگی و فضای داخلی محسوب میشود که میتوانند طرح‎هایی قشنگ بر روی دیوار و یا این که مکان‎هایی زیرا اتوبوس , خودروهای سواری , نمایشگاه‎ها و … تولید نمایند .

ویژگی‎های استیکرها

استیکرها قابل شستشو می باشند .

دکوراسیونی قشنگ با صرف هزینه کم

قابلیت نصب بر روی اشکال سطح های با محصول رنگ روغن , پلاستیک , گچ , مولتی کالر , شیشه , آینه , چوب ( MDF ) , درب اتاق , کمددیواری , سردخانه و … .

stickerprinting

اشکال استیکر

شیشه ای : استیکرهای شیشه ای برای مصارف یگانه میباشند و همانند شیشه از دو طرف روءیت کرد دارا هستند .

شیری : استیکر شیری از محبوبیت بالاتری شامل است و رنگ قضیه سپید دارااست . این جور استیکر که پشت آن چسبنده بوده برای مصارفی زیرا چاپ و تبلیغات روی بدنه اتوبوس , روی خودرو , خاور , نیسان و کامیون‎های پخش تولیدها , چاپ و تبلیغات روی قطار , چاپ و تبلیغات روی درب و کف فروشگاه‎ها و پاساژها , چاپ و نصب روی دیوارهای رنگ شده ( دیوار منازل , شرکت‎ها و مؤسسات ) , چاپ بر روی یخچال‎های صنعتی و خانگی , چاپ روی شیشه سوپر مارکتها , چاپ و تبلیغات روی بدنه و درون مترو , و به طور کلی کلیه محل هایی که تراز صاف و صیقلی دارا‌هستند , کاربرد دارااست .

نکاتی که در زمینه‌ی استیکرها

گذشته از نصب ابتدا محل مورد نصب بایستی منزه شود و در صورت قابلیت و امکان ابتدا شسته و بعد از آن استیکر نصب شود .

طرح‎هایی که روی استیکرها اجرا میشود نسبی و تقریبی است و می‌توان آن ها را با مسافت در فضای بیشتری جا بخشید .

برای زیبایی بیشتر استیکرها می‌توان به تناسب مکان متبوع آن‌ها را بصورت عمودی و افقی نصب نمود .

نصب استیکر بسته به دسته کاربرد و فضای مورد به کارگیری آن به طریقه‎های متمایز چاپ میشود . در شرایطی که قرار باشد استیکر در فضای گشوده مورد استعمال قرار گیرد و روی بدنه وسایل نقلیه‎ای همچون اتوبوس یا این که کامیونت یا این که قطار نصب شود , بایستی از جور مرغوب و باکیفیت آن به کار گرفت چون می بایست ایستادگی متعددی در قبال نور و روشنایی آفتاب , باران و گونه های شستشوها داشته باشد . همینطور جوهرهای مورد استعمال در ایجاد آن ها می بایست مرغوب باشند چون جوهرهای نامرغوب بعداز حدود ٢ تا ٣ ماه تمیز شده و استیکر کهنه به لحاظ می رسد .

درباره با استیکرهایی که روی اتوبوس‎ها نصب می شود مورد پاره ای پیچیده خیس است , بدین ادله که اتوبوس‎های کمپانی واحد به صورت آراسته در هر هفته یک توشه نوبت کارواش دارا هستند و به دلیل آلودگی هوا و نشستن هاله‎ای از روغن روی بدنه , آن‌ها را با اسید رقیق شده شستشو می دهند , و در صورتی‌که جوهرهای مصرف شده هنگام چاپ نامرغوب باشند , رنگ آن‎ها به وسیله اسید رقیق شده منزه می شود .

قبلی از خرید استیکر نسبت به برنامه ای که میخواهید گزینش نمائید حتماً پیش مورد خیالی داشته باشید . در غیر این صورت هنگام تعیین بجهت وجود طیف گسترده ای از طرح‎ها با نقص‌ مواجه خواهید شد .

بعدها محلی که قرار است در آنجا استیکر نصب شود را در حیث بگیرد . سایز استیکر می بایست متناسب با محل نصب باشد مثلاً برای مکان‌های کوچک می بایست دنبال طرح‎هایی با سایز کوچک بود .

در‌حالتی که استیکر برای اتاق نوپا است می بایست در محلی به دور از دسترس خردسال ها نصب شود .

نصب استیکر بر روی اتوبوس‎ها به دلیل وجود فرو رفتگی , برآمدگی و کناره‎های اتوبوس فعالیت دشواری است . در این باره بعضا اشخاص با یادگرفتن تخصص‎های ضروری و تشکیل گروهای یکسری نفره عمل نصب و ترمیم استیکر اتوبوس‎ها را انجام میدهند .

کاربرد استیکر

استیکرها کارکردهای مختلفی دارا هستند . بر این اصول می‌توان استیکرها را بر حسب کاربردشان به سه دسته طبقه بندی نمود .

استیکر یا این که وینیل؟

استیکر یا این که وینیل متریالی است که از پی او سی ساخت شده , ضد آب و مقابل پاره شدن ایستادگی فراوان بالایی داراست . در حالتی که بخواهیم به صورت به طور کامل ریشه ای به شرح آن بپردازیم بایستی بگوییم که استیکر یک لغت لاتین است و در گویش انگلیسی به کلیه پشت چسبدارها اطلاق میشود و هر چیزی که چسب داشته باشد با اسم استیکر شناخته میشود و خویش کلمه و واژه stick به معنای چسباندن و sticker به معنای ورقه خویش چسب هست . اسم مهم و تجاری استیکر : وینیل ( vinyl ) می باشد که در جمهوری اسلامی ایران با اسم استیکر جا افتاده و با این نام شناخته میشود .

گونه های استیکر

استیکرها گونه های متمایز دارا‌هستند که در اینجا به بعضی از آنان اشاره می کنیم :

استیکر شیشه ای : نوعی از استیکر است که به صورت بی رنگ یا این که ترانسپرنت میباشد , این جور به طور معمول برای نصب روی شیشه ها یا این که جاهایی که می خواهند رنگ پشت مورد چشم شود به کارگیری می نمایند اما بایستی در حیث داشته باشید که چاپ این گونه از استیکر به طور معمول بیحال میشود و حتماً پیشین از این که تعداد بالایی از آن را چاپ نمائید یک مثال از عمل خد را چاپ نمائید و آن گاه مبادرت به چاپ تیراژ بالا فرمائید .

استیکر قضیه سپید : نوعی از استیکر که مسئله سپید یا این که اصطلاحاً شیری رنگ می‌باشد , این مدل از استیکر برای اشکال گوناگون چاپ به کار گیری میشود مثلا برای چاپ روی ماشینهای پخش یا این که چاپ اتوبوس و اسکانیا و برای چاپ بر روی یخچالهای صنعتی از این گونه استیکر به کار گیری میشود . استیکر سپید بیشترین کاربرد را میان بقیه استیکرها دارااست .

استیکرهای رنگی : همان طور که از اسمش پیداست یکی دیگر از اشکال استیکر هست که به صورت رنگی جان دار هست به‌این دسته از استیکرها روز رنگ نیز می‌گویند , این جور از استیکر در رنگ بندیهای متمایز موجود هست که بسته به محصول آن و کمپانی یا این که مرز و بوم آفریننده از 3 سال تا 7 سال استمرار رنگی دارا هستند .

استیکر شبرنگی : این مدل از استیکر به صورت شبرنگ میباشد به‌این معنا که پس از چاپ و نصب بر روی اتومبیل به صورت شبرنگ در ظلمت رفلکس نوروروشنایی داراست , ولی مدل دیگری از این استیکر شبرنگی که قابلیت و امکان چاپ ندارد و به صورت آشیانه زنبوری است جهت تابلوها ی موعظه و رانندگی و همینطور برای پشت کامیونها کاربرد دارااست .

در لحاظ داشته باشید که استیکرها با دستگاههای متفاوتی چاپ می‌شوند و هر دستگاهی بسته به جور جوهری که استعمال می نماید ماندگاری رنگی مختلفی داراست به صورت معمول استمرار رنگی شغل های چاپی بر روی استیکر ( بسته به مدل جوهر و چاپگر ) در میان سه ماه تا دو سال هست , برای فهم بدون نقص این زمینه توضیح مختصری در پست های بعدی مرتبط با دستگاههای چاپ و جور جوهر مصرفی ارائه مینماییم .

چاپ استیکر کیفیت خوب با کیفیت

استیکرها با دستگاه‌هایی چاپ میشود که به خاطر دسته جوهر به آن‌ها اکوسالونت می گویند . جوهر دستگاه اکوسالونت سازگار با محیط زیست میباشد . کیفیت چاپ استیکر با این دستگاه ها فراوان خوب و تصاویر زنده و با رزولویشن بالاتری است . برای ماندگاری بالا بازه میتوان استیکرها را لمینت کرد .

چاپ استیکر کیفیت عالی میانگین

این دسته از چاپ استیکر یا این که به عبارت صحیح‌تر وینیل با دستگاه Outdoor چاپ می‌گردد . این گونه از چاپ منحصر فضای گشوده است . جوهرهای مستعمل برای این دستگاه‌ها صنعتی بوده و ماندگاری طولانی‌تری نسبت به چاپ با دستگاه اکوسالونت دارا‌هستند و و به دلیل ماندگاری زیاد برهه زمانی احتیاجی به لمینت ندارد . این مدل از چاپ مطلوب کامیون‌ها و خودروهای پخش هست که معمولاً از مسافت دورتری چشم میگردند .

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 2

درباره ما
موضوعات
آمار سایت
 • کل مطالب : 28
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 34
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 5062
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 7301
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 49949
 • بازدید ماه : 136379
 • بازدید سال : 882787
 • بازدید کلی : 2168813
 • <
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی